Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
18 postów 863 komentarze

KOMUNA WIECZNIE ŻYWA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Komunistyczne relikty przetrwały do dzisiaj

Z własnych obserwacji.
 
Pewna starsza pani emerytka (78 lat) posiada działkę którą nabyła za gotówkę  jej córka w ROD (Rodzinne ogródki działkowe). Starsza pani nadwyżki działkowe sprzedawała sąsiadom. Ja też korzystałem z okazji i dzięki niej miałem świeże warzywa i owoce bez chemi i nawozów sztucznych. Ogórki kiszone trzymały się twarde i chrupiące do nastepnego sezonu.
 
W tym tygodniu starsza pani przyszła zapłakana i oświadczyła, że dostała na piśmie zakaz wstępu na działkę pod groźbą interwencji policyjnej. Pytam się jaka była przyczyna tej decyzji. Pani powiedziała, że właścicielem działki jest jej córka. Usłużny sąsiad doniósł do zarządu, że córka rzadko pojawia się na działce, a działkę w zasadzie użytkuje jej mama..Dodam jeszcze, że ten usłużny działkowicz parę razy zaczepiał starszą panią i składał jej jakieś podejrzanie niemoralne propozycje na co uzyskał stanowczo negatywną odpowiedź.
 
Jak wiadomo Rodzinne ogrody działkowe to relikt komuny, który przetrwał do obecnych czasów. Działacze ROD-ów to przeważnie byli działacze PZPR lub ich pociotki. Kiedy kobieta nabyła działkę musiała obowiązkowo przejść szkolenie ogrodnicze za które musiała zapłacić 300zł. Bo przecież towarzysze muszą mieć w ROD-ie odpowiednie pensje.
 
Jak to jest, że rodzinne w nazwie ogrody szykanują członków rodziny zakazując im wstepu na działke. Wiadomo, że córka pracuje zawodowo i nie zawsze ma czas obrabiać działkę. Ja myślę, że towarzysze komuś obiecali dobrą działkę wiec musieli komuś zabrać. Załamana kobieta powiedziała, że nie będzie się odwoływać ponieważ będą ją straszyć i nękać a ona nie ma zamiaru włóczyć się na starość po sądach.
 
Drugi relikt komuny, który uchował się do tej pory to pewna duża firma budowlana, gdzie wszystkie etaty w zarządzie i biurze obsadzili byli sekretarze partii i byli ubecy.
 
Zawsze dziwiłem się, jak ta firma może utrzymać się na rynku mając taki przerost administracji. Okazało sie, że firma ta uzyskuje zlecenia i wygrywa przetargi dzieki koneksjom i znajomością byłych partyjnych urzedników z byłymi dyrektorami fabryk, a obecnie działających jako nowobogaccy biznesmeni.
 
Można powiedziec interes się kręci, a byli towarzysze żyją sobie ponad stan.I śmieją się w twarz tym co w 1980r budowali Solidarność i ponoć wolną Polskę.
 
Dodam jeszcze, że PIS obiecał zlikwidować ten relikt i do tej pory nie kiwnął nawet palcem.

KOMENTARZE

 • Jak likwidować, to likwidować.
  Nie tylko ogródki działkowe zlikwidować, ale domy zbudowane za komuny, świadectwa szkolne i dyplomy, a również metryki urodzenia. Ja chcę mieć metrykę z datą urodzenia po transformacji.

  A chamstwo tego co napada na staruszki, korupcja i nepotyzm są już współczesne i demokratyczne, niech się rozwijają.
 • Sprawa jest banalna.
  Zarząd ogródków działkowych jest wybierany przez posiadaczy tych ogródków, a że w tym wypadku wybrali jakichś ignorantów, to inna sprawa.(pewnie emerytów, ograniczonych działaczy PZPR albo d.służb) W prezentowanym przypadku oczywiście córka tej kobiety miała prawo udostępnić korzystanie z działki nawet obcej osobie, nie tylko matce.
  I przypisywać nieznajomość prawa wiecznie żywej komunie?
  Inna sprawa, że od góry do dołu siedzą jeszcze byli komuniści i ich zachłanni skrzywieni ideologicznie potomkowie zapatrzeni na lewacki zachód. Podany przykład jednak spłyca sedno.
 • cała opowiastka jest przecież dęta, od początku do końca
  nie ma co komentować.

  Szkoda że autor nie doczytał, co naprawdę jest groźne i absurdalne w prawie.

  W życiu nie widziałem ani diabła, ani komucha.
 • @interesariusz z PL 22:31:13
  "W życiu nie widziałem ani diabła, ani komucha."

  Każdy kto jest za byciem członkiem UE, utrzymaniem lub zwiększeniem istniejącego fiskalizmu, za otwartą postawą KRK w rzeczywistości realizuje cele komunizmu jakimi są odpowiednio: walka z państwem narodowym, walka z własnością prywatną i walka z religią.

  Jestem w stanie się zgodzić, że nie widziałeś na oczy bolszewika, ale komunistów - jeśli weźmiesz pod uwagę, to co napisałem - są już chyba miliardy....

  Co do widzenia diabła, to muszę się zapytać czy widziałeś wirusa?

  Serdecznie pozdrawiam.
 • @Anna-PK 20:07:55
  "Jak likwidować, to likwidować."

  Tak jest! ;-)

  "Ja chcę mieć metrykę z datą urodzenia po transformacji."

  Zmiana metryki nic nie pomoże. Jak likwidować to likwidować - należy abortować pourodzeniowo wszystkich obywateli, którzy nie tylko urodzili się po 4 czerwca 89 ale także zostali poczęci przed tą datą.
  Konsekwencja jest podstawą sukcesu i drogą do szczęścia narodu ;-)))

  Zaraz, zaraz... kiedy to ja się urodziłem? ;-)

  Ukłony
 • @ Autor
  "Drugi relikt komuny, który uchował się do tej pory to pewna duża firma budowlana, gdzie wszystkie etaty w zarządzie i biurze obsadzili byli sekretarze partii i byli ubecy."

  Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale chyba chodzi Ci o likwidacje ROD-ów. Dla mnie to trochę chory pomysł. To jest wprost walka z własnością prywatną, no a poza tym zawsze to jakiś teren zielony w mieście (są potrzebne!), prywatny ośrodek rekreacji, jak również ważne źródło zaspokojenia potrzeb żywnościowych.

  Zlikwidować należy patologię związaną z ROD, ale nie same ROD.
  Źle myślę?

  5* - za poruszenie ważnego tematu :-)

  Ukłony
 • Z tym tylko, że...
  za PRL-u (nie komuny, bo w Polsce komuna skończyła się w 1956roku) taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia.
 • Komuchy, UBecy z PRLu ?
  PRL się skończył w 89r
  Żeby być liczącym się "komuchem" lub Ubekiem (nie szeregowcem bez układów) trzeba było mieć ze 40 lat.
  Dzisiaj te "komuchy" mają po 70 i więcej lat... od dawna są emerytami..
  jak wszyscy schorowanymi, zajętymi wnukami...nieaktywnymi zawodowo.

  Zwalanie na nich wszystkiego co złe dzisiaj po 30 letnich już rządach solidaruchów to jawna pogarda dla inteligencji odbiorcy takich bzdur.

  Taką idiotyczną propagandę wymyślają jacyś idioci nie rozumiejący że ludzie przeciętnie s`a znacznie bardziej od nich inteligentni.
 • @Oscar 12:06:51
  "Zwalanie na nich wszystkiego co złe dzisiaj po 30 letnich już rządach solidaruchów to jawna pogarda dla inteligencji odbiorcy takich bzdur."

  30 lat to znacznie dłużej niz trwanie IIRP. Czy pod koniec lat 1930. zwalano wszystko na zaborców?
 • @Oscar 12:06:51
  Już w jednej z poprzednich notek pisałem "Nie ma niewinnych".

  https://tomo.neon24.pl/post/149534,niewinnosc


  Mniej więcej o to chodzi Autorowi.
 • @brian 20:08:12
  Aha, i tutaj też:


  https://tomo.neon24.pl/post/150131,zlodzieje-zlodzieje-part-two

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031