Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
18 postów 863 komentarze

Miasto bez Boga(sprostowanie)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ponieważ notka Huskiego zawiera pewne nieścisłości stąd moja polemika

 

"Mocno podenerwowany żydousraelską propagandą na temat Nowej Huty, nie zmrużyłem ani przez moment oka, szukając w sieci odpowiedzi na te nonsensy rodem z GP-ola,Trybuny Ludu i Żołnierza Wolności No i znalazłem
 
Jeden z blogerów kolejny raz wkleja bzdury  z żydousraelskich portali.Mogłem to napisać w jego notce jako komentarz,jednak zdecydowałem się napisać swoją notkę na ten temat i nie wklejać nic z kłamliwych portali.Nie mam też zamiaru wybielać komunistów bo była to organizacja zbrodnicza i podła,w której prym wiedli towarzysze żydzi,którzy za jeden z ważnych celów upatrzyli sobie walkę z kościołem i chrześcijaństwem.
Otóż panie Husky w Polsce nie ma i nie było miasta bez Boga.Tam gdzie był choć jeden katolik chrześcijanin tam też był i Bóg.
Na budowę Nowej Huty ściągano przeważnie ludzi z małych miasteczek i wśi.W ogromnej większości byli to ludzie wierzący i przyjeżdżając budować hutę przywieźli tam Boga.Nowa Huta była budowana od podstaw.Komunistyczni włodarze nie przewidzieli tam budowy kościoła ,ale ci Polacy którzy tam przyjechali upomnieli się o kościół I w końcu ktoś tę decyzję o budowie wydał i to nie były krasnoludki i w końcu kościół został wybudowany choć z trudnościami i z Bożą pomocą.Byłem w Nowej Hucie i widziałem tą piękną sakralną budowlę.
Jaka ta komuna była każdy wie,ale w tej komunie byli też porządni ludzie i Polacy.Po 1945r w tych komunistycznych czasach powstało ponad 3500 kościołów.Jak pan myślisz kto wydawał te pozwolenia na budowy? krasnoludki czy urzędnicy w Moskwie czy Polsce?Bardzo dużo pozwoleń wydano w latach 80-tych kiedy włodarzem kraju był nie kto inny jak sam Jaruzelski.No popatrz pan panie Husky taka gnida a katolikom szedł na rękę bez mrugnięcia okiem.
Ponieważ mieszkam we Wrocławiu od urodzenia i choć miałem wiele okazji pozostania na zachodzie nigdy nie przyszło mi na myśl uciekać z Polski.Mieszkam tu z rodziną i nikt nie myśli o wyjeździe i żyje się nam na miarę tych czasów dobrze,to parę słów napiszę jak to było z kościołami we Wrocławiu.
Wbrew żydousraelskiej propagandzie pod koniec wojny kościoły wyburzyli Niemcy a nie Rosjanie jak wy twierdzicie.Ponieważ wieże kościołów były doskonałym punktem orientacyjnym dla rosyjskiej artylerii Niemcy wysadzali je w powietrze.Po 1945r większość kościołów została odbudowana jako zabytki architektury.I jak pan myślisz kto to odbudował i kto dał na to pieniądze.Tak,tak panie Husky to ci wstrętni komuniści wśród których byli normalni uczciwi Polacy.Dali pozwolenia,dali pieniądze i dali ekipy budowlane.Te piękne kościoły stoją do dzisiaj pełne Polaków.
Za komuny budowano we Wrocławiu także nowe kościoły.Sam osobiście brałem udział w budowie trzech świątyń.I kiedy był wylewany strop na jednym z nich proboszcz parafii za moją podpowiedzią udał się do dyrektora zakładu pracy w którym ja pracowałem z prośbą o udzielenie wolnego na czas wylewania stropu.Zakład ten znajdował się w pobliżu budowanej świątyni .I co zrobił ten aparatczyk? Ano nie tylko mnie dał dwa dni oddelegowania na budowę ale także całą brygadę ze sprzętem i narzędziami.Jak widać wśród komunistów byli też porządni ludzie,a mój proboszcz otrzymał miano budowniczego kościołów ponieważ postawił aż trzy świątynie.I na każdą otrzymał zezwolenie bez problemu.Jak widać we Wrocławiu było dużo miejsca dla Boga.
 

 

 

KOMENTARZE

 • @Matterhorn
  Dokładnie historii zakłamać się nie da , ani przez propagandę ,ani "pożytecznych idiotów" Ave. : https://www.youtube.com/watch?v=KVx1-Gc92JU
 • @Autor
  Bardzo porządny, pouczający tekst.
  5*
  Podam link na moim blogu :)

  Pozdrawiam.
 • "Wstrętni komuniści odbudowywali kościoły na Ziemiach Odzyskanych"
  - mimo, że Kościół uznał Ziemie Odzyskane, czyli także granicę na Odrze i Nysie dopiero w 1972r.

  Jak po wojnie budowano kościoły - niestety, z wykresu wynika przykry wniosek: im słabsze państwo, im biedniejszy naród, tym silniejszy Kościół

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2016/10/z20456320ihinfografika-pokazujaca-wzrost-liczby-kosciolow-w-prl.jpg
 • @zygmuntbialas 17:18:10
  Panie Białas dziękuję nie skorzystam ja mam swój honor i nie wchodzę tam gdzie jestem niemile widziany.Pańska protegowana Tiamat na zwrócenie jej uwagi ,że kłamie i mija się z prawdą wyzwała mnie od komunistów i ubeków mnie który na własnej skórze doświadczył dobrodziejstwa tych parszywców.Więc proszę się nie dziwić ale z tą osobą nie życzę sobie żadnych kontaktów ani wymiany zdań
 • @Rzeczpospolita 19:46:50
  Przyznam szczerze,że korzystałem z notki Cezarego Łazarewicza zamieszczonej na waszej stronie.Podane tam liczby wydają się wiarygodne co trochę budzi moje zdziwienie ze względu na wasz zwierzęcy antyklerykalizm i antykatolicyzm mozna powiedzieć,ze wyssany z mlekiem matki.
 • @zygmuntbialas 17:18:10
  Dodam jeszcze że zostałem przez Pana zbanowany więc chyba zrozumie Pan moje postępowanie.
 • @matterhorn 20:07:04
  Jak komunistyczna SB walczyła z Kościołem katolickim

  Publikacja Instytutu Pamięci Narodowej i wydawnictwa Avalon „Instrukcje, wytyczne, okólniki dyrektor Departamentu V MBP dotyczące działań przeciwko Kościołowi katolickiemu w latach 1945–1953” przybliża czytelnikom teksty tajnych instrukcji operacyjnych komunistycznego aparatu terroru w kwestii niszczenia kościoła katolickiego.

  http://prawy.pl/3758-jak-komunistyczna-sb-walczyla-z-kosciolem-katolickim/
 • @Husky 20:15:14
  //Jak komunistyczna SB walczyła z Kościołem katolickim//

  No jak? niechże się dowiem.

  //przybliża czytelnikom teksty tajnych instrukcji //
  A ja nie chcę aby mi ktoś "przybliżał" .Chcę bezpośredniego dostępu do rzeczonych dokumentów.
  Dlaczego IPN stosownych zasobów nie udostępnia w otwartym reżimie?
  Żeby (kto ciekaw) zapłacił aż 44.89 pl ? http://aros.pl/ksiazka/instrukcje-wytyczne-okolniki-dyrektor-departamentu-v-mbp-dotyczace-dzialan-przeciwko-kosciolowi-katolickiemu-w-latach-19 za publikacje wątpliwej jakości?
  A dlaczego prywatna spółka Avalon jakiegoś T.Janowskiego ma niby być pośrednikiem w tak ważnych kwestiach? Toż to zwykła granda i geszefciarstwo!
 • @matterhorn 20:14:53
  Swego czasu też w hurcie zostałem zbanowany i co ano jajco . Ukłony Amigo . :)))
 • Autor
  //Otóż panie Husky w Polsce nie ma i nie było miasta bez Boga.Tam gdzie był choć jeden katolik chrześcijanin tam też był i Bóg. //

  Pozdrawiam Autora, lepiej nie można napisać.

  //ci Polacy którzy tam przyjechali upomnieli się o kościół I w końcu ktoś tę decyzję o budowie wydał i to nie były krasnoludki i w końcu kościół został wybudowany //

  Jak Polak się uprze to nawet na gołej ziemi np. Nowa Huta, Kościół postawi. I takie goopie gadanie Huskiego o "mieście bez Boga" można o kant doopy potrzaskać.

  //Tak,tak panie Husky to ci wstrętni komuniści wśród których byli normalni uczciwi Polacy.Dali pozwolenia,dali pieniądze i dali ekipy budowlane.Te piękne kościoły stoją do dzisiaj pełne Polaków. //

  To do jednostek pokroju "Husky" nie dotrze. On, wg. moich obserwacji, ledwo gimnazjum skończył.

  //mój proboszcz otrzymał miano budowniczego kościołów ponieważ postawił aż trzy świątynie.I na każdą otrzymał zezwolenie bez problemu.Jak widać we Wrocławiu było dużo miejsca dla Boga. //

  No...

  Pozdrawiam i dzięki z świetną notkę.
  Jarek
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:22:14
  // On, wg. moich obserwacji, ledwo gimnazjum skończył.//

  jeszcze tylko rok i skończe 8-))
 • @matterhorn 20:07:04 oraz 20:14:53
  "... nie wchodzę tam gdzie jestem niemile widziany". -

  --- Ja napisałem: "Podam link na moim blogu". Napisałem: "Bardzo porządny, pouczający tekst", chociaż nie wszystko akceptuję do końca. Na przykład mój sąd o PRL-u jest łagodniejszy, więc nie napisałbym zdania: "Nie mam też zamiaru wybielać komunistów bo była to organizacja zbrodnicza i podła".
  Ale w sumie są obszary porozumienia między nami i to jest istotne. Osobiście nie wymagam od innych, by ich poglądy były w stu procentach zgodne z moimi.
  Nie werbuję Pana na mój blog, ale też informuję, iż został Pan odblokowany :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031